Oświata w Gminie na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

19-06-2020

| Piątek

Rok szkolny 2020/2021 był rokiem trudnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Jednocześnie był to rok przyśpieszonego kursu korzystania z narzędzi multimedialnych wykorzystywanych w zdalnym nauczaniu.

Zdalne nauczanie to korzyści, ale i nieodwracalne zmiany w kontaktach społecznych. Jedno jest pewne i taką opinię wyraża większość uczestników zdalnego nauczania- kontakty osobiste i spotkania są niezbędne w życiu każdego z nas.

Pomimo możliwości powrotu na zajęcia w szkole i przedszkolu, skorzystało z tej formy niewielu uczniów z naszej Gminy. Do przedszkoli uczęszcza około 13% wszystkich przedszkolaków, w klasach I-III  w zajęciach w szkole uczestniczy około 11% uczniów, a z konsultacji w szkole skorzystało około 15% uczniów głównie z klas VIII.

Egzaminy klas VIII odbyły się w dniach 16 do 18 czerwca 2020 r., wyniki znane będą w lipcu. Egzaminy przebiegły bez zakłóceń, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa.

Zakończenie roku szkolnego będzie odmienne niż zawsze. Uczniowie będą odbierać świadectwa indywidualnie lub w małych grupach, z zachowaniem dystansu społecznego. Myślę, że wszystkim brakować będzie wspólnego przeżywania radości z rozpoczętych wakacji.

Mimo to życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom dobrego wypoczynku wakacyjnego, mile spędzonych chwil i rozpoczęcia nowego roku szkolnego na wspólnym spotkaniu wszystkich, bez obowiązujących obecnie ograniczeń.

Janina Wilkosz
Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej