Akredytacja do programu ERASMUS+

11-02-2022

| Piątek

 

 

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała z Agencji Narodowej programu Erasmus+ potwierdzenie otrzymania 5-letniej akredytacji dla naszego Planu Erasmusa.

Program Erasmus+ wspiera rozwój wszelkich instytucji edukacyjnych w krajach Unii Europejskiej, w tym także szkół. Chcąc ubiegać się o dofinansowanie różnych przedsięwzięć z funduszy europejskich, szkoła musi przesłać do agencji programu odpowiedni wniosek i plan (zwany Planem Erasmusa), w którym w przekonywujący sposób opisze swoje cele powiązane z potrzebami szkoły i uczniów oraz zaplanowane działania.

Nad skonstruowaniem takiego wniosku pracował w naszej szkole specjalnie do tego celu powołany zespół nauczycielek, w którego skład weszły Panie: Renata Pędrys, Lucyna Krupa, Anna Ochel i Ewa Wardęga. Nasz plan okazał się na tyle ciekawy i dobrze skonstruowany, że uzyskał akceptację programu Erasmus+, co oznacza, że przez następne 5 lat możemy realizować ciekawe międzynarodowe projekty i otrzymamy na nie dofinansowanie. Możliwe będą dzięki temu m.in. wymiany uczniowskie z innymi szkołami europejskimi, wzajemne przekazywanie sobie doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, konferencje dokształcające oraz kursy pogłębiające znajomość języka angielskiego dla kadry nauczającej.

Akredytacja pozostanie ważna do 2027 roku. W bieżącym roku mamy w planach udział nauczycieli z naszego grona w międzynarodowych kursach języka angielskiego, a także w konferencjach dokształcających. Planujemy również współpracę i wymianę uczniowską ze szkołą z Danii. O kolejnych poczynaniach związanych z programem Erasmus+ będziemy informować na bieżąco.

Ewa Wardęga
Nauczyciel ZSP w Zabierzowie

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej