VIII Gminne Targi Edukacyjne w Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie 1 marca 2012 r.

07-03-2012

| Środa

Miniony rok 2011 był ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Stąd też pomysł aby tegoroczne Targi Edukacyjne, które odbyły się 1 marca w Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie przebiegały właśnie pod tym hasłem. Podejmowanie tematu wolontariatu jest ważne w wychowaniu młodego pokolenia Polaków.

Jednym z zadań doradztwa zawodowego w świetle standardów światowych jest uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby innych. Gimnazja z terenu Gminy Zabierzów realizują te zadania podejmując różne piękne i mądre przedsięwzięcie w tej właśnie dziedzinie. W czasie tegorocznych targów uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami instytucji zajmujących się pomaganiem innym. Wśród Zaproszonych znaleźli się :

Alma Spei – Hospicjum dla Dzieci
Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej
Fundacja Wolontariatu Misyjnego
Fundacja im. Brata Alberta z Radwanowic
To właśnie w gimnazjum młodzież po raz pierwszy podejmuje decyzję   w sprawie wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej. W większości młodzi ludzie nie potrafią odpowiedzieć na pytania: „kim być?”, „jaką szkołę wybrać?”, „jaki zdobyć zawód?”, „jaka praca będzie dawała mi satysfakcję?”.
Organizacja Targów Edukacyjnych z udziałem szkół ponadgimnazjalnych pomaga w zapoznaniu się z ofertą edukacyjną co pomaga w podjęciu decyzji „co dalej”.
W tegorocznych Targach Edukacyjnych wzięło udział 31 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego i Miasta Krakowa.
Nasze przedsięwzięcie objęli Honorowym Patronatem:Pan Józef Krzyworzeka Starosta Powiatu Krakowskiego, Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Pani Joanna Zajączkowska Komendant Komendy Wojewódzkiej OHP.
 
 
Doradcy Zawodowi
Barbara Kuska
Anna Korzonek

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej