Projekt ABC Empatii

09-09-2022

| Piątek

Z inicjatywy Pani Katarzyny Puchalskiej – Miętus nauczyciela Szkoły Podstawowej w Rząsce Gmina Zabierzów nawiązała współpracę z Czepczyński Family Foundation, która przekazała bezpłatnie zestaw książek „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”.

Projekt ABC Empatii, poprzez edukację od najmłodszych lat, ma za zadanie likwidację barier
i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami. Ma też kształtować empatyczne
i świadome postawy wśród najmłodszych , tak by wyczulić ich na potrzeby ich kolegów i koleżanek, którzy mierzą się z niepełnosprawnościami i schorzeniami.

W ramach projektu Gmina Zabierzów otrzymała i przekazała na rzecz szkoły darmowy pakiet 30 książek „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” oraz 3 książki dla nauczyciela. Dodatkowo skład pakietu został wzbogacony o poradnik metodyczny dla nauczyciela, zawierający praktyczne wskazówki, propozycje zabaw grupowych, karty pracy ucznia czy językowy savoir vivre związany z danymi schorzeniami.

W przyszłości Gmina Zabierzów planuje wyposażyć wszystkie szkoły podstawowe  w pakiet ABC Empatii.

Materiały do realizacji zajęć z uczniami z rąk Dyrektora GZEAS w Zabierzowie Pani Eweliny Szlachty odebrały w dniu 8 września br. Pani Monika Musiał – Taźbirek – Dyrektor Szkoły oraz nauczyciel języka angielskiego Pani Katarzyna Puchalska – Miętus.

Tekst i zdjęcia Szkoła Podstawowa w Rząsce

 

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej