Pomaganie przez czytanie

07-12-2022

| Środa

Pomaganie przez czytanie – książki dla uczniów z Ukrainy

W dniu 6 grudnia 2022 r. Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Zabierzowie odebrała książki dla uczniów będących obywatelami Ukrainy, napisane w ich ojczystym języku.

Książki za pośrednictwem Państwa Kasperczyk, naszych mieszkańców z Rząski, przekazał Pan Robert Paliwoda wraz ze swoją partnerką Fioną, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagają obywatelom Ukrainy oraz na co dzień prowadzą bloga „Trawder for Ukraine”. Pozyskali je od Wydawnictwa Stary Lew we Lwowie. Books and preparations... (trawden4ukraine.blogspot.com) 

Ukraińskie dzieci potrzebują teraz szczególnego wsparcia. Tęsknią za ojczyzną, rodziną, przyjaciółmi – za normalnym dzieciństwem. Cieszę się niezmiernie, iż będą mieli możliwość spędzania wspólnie czasu przy książkach napisanych w ich ojczystym języku.

Obecnie w naszych 8 szkołach podstawowych kształci się ponad 70 uczniów, którzy przybyli do Polski w związku z trwającym w ich kraju konfliktem zbrojnym. Przekazane książki trafią do bibliotek szkolnych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zabierzów.

Serdecznie dziękuję za ich wręczenie.

Ewelina Szlachta
Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej