Szkolny dzień przyrody na powitanie wiosny w Bolechowicach

28-03-2012

| Środa

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Chrońmy naszą planetę”. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Wszyscy przyszli wystrojeni w przygotowane na ten dzień wiosenne kapelusze. Program całej imprezy został podzielony na dwie części. Najpierw bawiły się klasy starsze tzn. IV, V i VI a później klasy młodsze począwszy od zerówek do klas trzecich. Na początku uczniowie klasy piątej, trzeciej oraz zerówka przygotowali krótki apel, na którym zaprezentowali kilka wierszy i piosenek związanych z ochroną środowiska. Cała szkoła przyłączyła się do śpiewu. Po apelu uczniowie oglądali prezentację multimedialną na temat roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową.

Imprezę uświetnił pokaz mody w stylu eko, którą prezentowali uczniowie poszczególnych klas. Stroje były bardzo ciekawe i wywoływały gromki śmiech na sali. Podziwiać można było m.in. sukienki i spódnice z szarego papieru i gazet zdobione workami foliowymi, puszkami itp., kapelusze z tektury, czy zbroję rycerską wykonaną z wytłoczek od jajek.

Kolejna konkurencja dla uczniów klas starszych przysporzyła nie lada problemów. Zadaniem uczniów było namalowanie obrazu z zamkniętymi oczami. Za oczy służył kolega z klasy. Obrazy zwierząt były naprawdę wspaniałe chociaż zdarzało się, że nie przypominały pierwowzorów. Jednak liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu „Najpiękniejsza wiosenna doniczka”. Na koniec każda klasa wykonała plakat o treści ekologicznej do podanych haseł.

 

Bożena Siekierska
Magdalena Szamburska

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej