Zaświeć się na niebiesko dla Autyzmu

02-04-2012

| Poniedziałek

2 kwietnia 2012 roku odbędzie się akcja ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Wydarzenie to realizowane jest w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 r., które uznało autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS (więcej na www.un.org).

Inicjatywa, w której bierze udział nasza Fundacja, została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks, jest akcją ogólnoświatową, a jej celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu. W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, będący symbolem solidarności z osobami z autyzmem. 
W  ubiegłym roku wśród błękitnych obiektów znalazły się m.in.: Most na Wiśle w Krakowie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney i wiele innych. Ta forma „mówienia” o autyzmie pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. 

W tym roku chcielibyśmy, aby dzięki niebieskiemu oświetleniu wielu znanych budynków w powiecie krakowskim oraz innym „niebieskim” inicjatywom Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu był jeszcze bardziej dostrzegalny. Zwracam się do Państwa z prośbą o wyrażenie zgody na zmianę oświetlenia budynku na niebieski lub organizację innej akcji np. przez zmianę koloru swojej strony internetowej na niebiesko, wspólne ubranie się na niebiesko lub przyłączenie do akcji na  www.facebook.com/autismspeaks orazhttps://www.facebook.com/events/385124958169650/.
Zwróciliśmy się z podobną prośbą do Prezydenta Miasta Krakowa, od którego otrzymaliśmy już zgodę na oświetlenie Kładki Bernadki i Pałacu pod Baranami na Rynku Głównym w Krakowie.
 
Liczymy, że zapoznają się Państwo z przedstawianym projektem i zaangażują w akcję realizowaną w ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.
 
Gabriela Pierek
 
Fundacja Wspólnota Nadziei                                                                                                              
e-mail: biuro@farma.org.pl

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej