Wizyta Comeniusa w Szkole Podstawowej w Zabierzowie

23-04-2012

| Poniedziałek

W marcu 2012 roku, w szkole Podstawowej w Zabierzowie, odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli szkół współpracujących w projekcie Comenius – Partnerskie Projekty Szkół pt.”Gwiazdy na europejskim niebie”.

W projekcie tym  biorą udział uczniowie i nauczyciele ze szkół z Polski, Węgier i Walii.

Uczestnicy realizują wspólnie zadania, które mają na celu poznanie historii, kultury, zwyczajów i obrzędów innych krajów, dzięki czemu uczą się tolerancji i poszerzają swoją wiedzę o krajach Unii Europejskiej.

W spotkaniu oprócz nauczycieli brało udział 12 uczniów z Węgier.  Dzieci zwiedziły Kraków, Zakopane, Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, a także Kopalnię Soli w Wieliczce.

W szkole w Zabierzowie  spotkali kolegów , z którymi korespondowali już od października. Uczestniczyli w zajęciach zespołu regionalnego „Mali Zabierzowianie”, podczas których uczyli się tańczyć poloneza. Również aktywnie brali udział w lekcji twórczości  w kl. III a . Jak się okazało język nie stanowił żadnej bariery we wzajemnym zrozumieniu się .

Wielkie wrażenie na gościach wywarła wizyta w Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie.

Bardzo podobał się im budynek szkoły, basen, sala gimnastyczna oraz wyposażenie klas lekcyjnych.

Zaciekawiły ich także relacje gimnazjalistów o projekcie Comenius , który jest realizowany także w gimnazjum, jako drugiej szkole w naszej gminie.

Nauczyciele pracujący w projekcie „Gwiazdy na europejskim niebie” na spotkaniach roboczych ustalili szczegóły dotyczące realizowanych zadań, dalszy harmonogram prac i plan kolejnych wizyt.

Wizyta  gości z Węgier i Walii była dla nich  pierwszą wizytą w naszym kraju. Wyjechali pełni wrażeń, wzbogaceni ciekawymi informacjami o Polsce, pełni wspomnień ze spotkań z kolegami , z nadzieją ponownego spotkania za rok.

 

Zespół projektowy:

koordynator Grażyna Prusak
Lidia Kubica
Jolanta Sendor-Rojek
Beata Wilczyńska

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej  szkoły  www.spzabierzow.zabierzow.org.pl  gdzie w zakładce COMENIUS znajdują się informacje, zdjęcia, prezentacje dotyczące projektu.

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej