Dzień Ziemi w Kobylanach

30-04-2012

| Poniedziałek

26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. por. Piotra Olka w Kobylanach odbył się Dzień Ziemi. Uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Pauliny Szpunar przedstawiający ekologiczne rozterki znanych nam skądinąd bohaterów Pawła
i Gawła. Na ich przykładzie dowiedzieliśmy się jak należy dbać o środowisko naturalne. Następnie, zaprzyjaźniona z panią Pauliną, Żabusia – bohaterka filmu pt. „Wydobywamy zieleń z odpadów”, wprowadziła nas w tajniki recyklingu.

Wszyscy uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę oraz zaprezentować umiejętności i wiadomości zdobyte na lekcjach przyrody podczas zajęć zorganizowanych
w dwóch grupach. Klasy starsze wzięły udział w „Przyrodniczych podchodach”, a klasy młodsze wykonywały stroje i zabawki z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Dzieci starsze pracowały w trzech drużynach – czerwonej, zielonej i niebieskiej.
Wykorzystując wiedzę przyrodniczą, umiejętność obsługi kompasu i znajomość skali odnajdywały, przemyślnie ukryte wokół szkoły, zadania i dalsze wskazówki. Podczas rozwiązywania najtrudniejszych z nich dzieci musiały się wykazać także umiejętnością korzystania z mapy, encyklopedii i atlasów przyrodniczych. Uczniowie włączyli się do zabawy z wyraźnym zaangażowaniem, a duch współzawodnictwa, choć rosił potem czoło, wpływał na poziom motywacji uczestników i nie opuścił drużyn, aż do końca zabawy. Finałem było odnalezienie przez każdą z nich smakowitego, słodkiego skarbu.

W trakcie zmagań klas starszych najmłodsi wychowankowie z wielkim zapałem wykonywali niezwykle pomysłowe zabawki i stroje uwzględniające najnowsze trendy w modzie, które zaprezentowano następnie na forum szkoły.

Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs przyrodniczo - literacki: „Jestem surowcem wtórnym – moja historia w recyklingu”. Pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice klasy VI, trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicy klasy IV, ponadto przyznano jedno wyróżnienie.

Dzień ten dostarczył wszystkim wychowanków wielu niezapomnianych wrażeń
i wzbogacił ich wiedzę i umiejętności.

 

                                                                                              Paulina Szpunar

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej