Obchody 3 Maja w Kobylanach

30-04-2012

| Poniedziałek

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. por. Piotra Olka w Kobylanach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez członków koła teatralnego pod kierunkiem Pani Moniki Górniak.
O oprawę plastyczną zatroszczyła się Pani Agnieszka Szumiec. Tego dnia przybył do szkoły niezwykły gość w osobie ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, który przeniósł uczniów w rok 1791 do sali poselskiej Zamku Królewskiego, gdzie posłowie, zatroskani o losy Polski, radzili nad przeprowadzeniem niezbędnych reform. Król zapoznał zgromadzonych z historią uchwalenia Ustawy Rządowej, postaciami wielkich reformatorów, twórców konstytucji oraz jej najważniejszymi postanowieniami.

Następnie uczniowie klas młodszych i starszych uczestniczyli w quizie historycznym odpowiadając na pytania dotyczące zaprezentowanych treści.

Z kolei wychowankowie pracowali w trzech grupach tematycznych. Pierwszy zespół zajął się opracowaniem plakatów upamiętniających uchwalenie Konstytucji. Uczniowie z grupy drugiej pisali wiersze o tematyce patriotycznej, zaś zadanie wychowanków należących do trzeciego zespołu polegało na ułożeniu puzzli, rozpoznaniu postaci sławnych Polaków i zgromadzeniu informacji na ich temat. Po dwóch godzinach pracy uczniowie zaprezentowali jej efekty całej społeczności szkolnej.

Finałem uroczystości stał się spacer do Więckowic, gdzie znajduje się Dąb Pamięci poświęcony por. Michałowi Beneschowi.

Żywa lekcja historii dostarczyła uczniom wielu emocji i pozwoliła na ugruntowanie
i poszerzenie wiadomości.

 

 

Monika Górniak

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej