Gminny Konkurs Matematyczno - Ekologiczny "Wiosenne Porządki" w Szkole Podstawowej w Zabierzowie

14-05-2012

| Poniedziałek

26 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Zabierzowie już po raz dziewiąty odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Ekologiczny "Wiosenne Porządki", propagujący wiedzę nie tylko matematyczną, ale również ekologiczną a także wiedzę o gminie Zabierzów.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV, V i VI z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy: z Bolechowic, Brzezia, Kobylan, Nielepic, Rudawy, Rząski i Zabierzowa.

Patronem konkursu była Pani Wójt  Gminy Zabierzów.  Konkurs sponsorowany był w tym roku między innymi przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, którego oddział znajduje się w Zabierzowie przy ul. Leśnej.

Każda szkoła reprezentowana była przez czteroosobową drużyna. W pierwszej części konkursu uczniowie pisali test o tematyce matematycznej, ekologicznej i z wiedzy o gminie Zabierzów. Natomiast w drugiej części, w drużynach rozwiązywali m.in. rebus i układali figury tzw. tangramy. Dużo emocji wzbudzało wspólne rozwiązywanie krzyżówki, związanej z matematyką i ekologią. W przerwie konkursu wystąpił zespół taneczny działający przy  Szkole Podstawowej w Zabierzowie pod kierunkiem Pani Elżbiety Stec.

I miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa w Rudawie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rząsce a trzecie Szkoła Podstawowa  Bolechowicach.

Nagrody indywidualne, za najlepsze wyniki w teście otrzymali:

Klasa IV: Jakub Mazur -  Bolechowice,  Klasa V: Ania Korbiel - Rudawa,  Piotr Sikorski – Rząska,  Klas VI:  Jakub Zięba  – Zabierzów.

Nagrody, dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyła Pani Janina Wilkosz – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz Pani Łucja Korbiel - przedstawicielka Banku Spółdzielczego Rzemiosła, kierownik oddziału w Zabierzowie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Pani Marta Dudek gratulowała wszystkim uczniom, podziękowała nauczycielom i uczestnikom oraz nauczycielkom matematyki z Zabierzowa, które przygotowały konkurs - Pani Annie Pakuła, Marii Zaprzelskiej oraz  Sylwii Kowalik.

 

Anna Pakuła

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej