IV Balicki przegląd małych form artystycznych

14-05-2012

| Poniedziałek

25 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  w Balicach odbył się IV Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych. Celem konkursu była prezentacja talentów z różnych dziedzin sztuki, odkrywanie  zdolności i zamiłowań drzemiących w  młodych podopiecznych oraz przedstawienie gminnej społeczności ich osiągnięć. Wzięli w nim udział przedstawiciele ze  szkół naszej  gminy –  w Brzeziu, ,  Brzoskwini,  Kobylanach, Nielepicach,  Radwanowicach,  Rząsce,  Zabierzowie, Zelkowie i  Balicach. Mali artyści zaprezentowali się w siedemnastu występach obejmujących  taniec, śpiew, grę na instrumentach, występy recytatorskie, sceniczne i kabaretowe. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem jury , w którym zasiedli dyrektor GZEAS w Zabierzowie Janina Wilkosz, przedstawiciel Instytutu Zootechniki Anna Sas, przedstawiciel  Portu Lotniczego Kraków – Balice  Barbara Stefańska oraz znany wszystkim aktor, literat, kompozytor i pianista  Leszek Długosz. Mali artyści znów mile zaskoczyli swoim talentem zgromadzoną publiczność i jury, które nagrodziło występujących.

W kategorii uczniów klas młodszych I miejsce  zdobyła Oliwia Maak z Zespołu Szkół w Rząsce oraz Wiktoria Poradowska ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach, II miejsce otrzymał  teatrzyk „Afera” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach, a III miejsce wywalczył zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Zelkowie. Wyróżnienia otrzymali Dominika Tekielak, Maciej Pacek i  Bartosz Kopiczak ze Szkoły Podstawowej w Brzoskwini oraz Maja Skowron z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach.

W kategorii uczniów klas starszych I miejsce –zdobył kabaret „Trele – Niele” i Weronika Skorus  ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach , II miejsce otrzymała  Natalia Palacz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach, a  III miejsce  jury przyznało teatrowi „Szpila” z Integracyjnej  Szkoły Podstawowej  w Radwanowicach

Wyróżnienia otrzymali Maria Smorąg  oraz Zespół harcerski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach, Zespół muzyczno – wokalny  ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu, Teatrzyk „Horrorek”  z Zespołu Szkół w Rząsce oraz Zespół fletowy ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie

Organizatorzy konkursu  Jadwiga Kapołka i Ewa Nowotarska dziękują  wszystkim artystom oraz ich opiekunom za ogromne zaangażowanie i udział w przeglądzie i zapraszają za rok.

Ewa Nowotarska

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej