Dzień Dziecka w Radwanowicach

13-06-2012

| Wtorek

W poniedziałek 4 czerwca 2012 roku odbył  się Dzień Dziecka dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Zabierzów; organizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie, pedagogów szkolnych z gminy Zabierzów oraz Świetlicę Terapeutyczną w Radwanowicach.
Nasi wolontariusze pomagali w przebiegu tego spotkania, angażując się w różne czynności i pomagając tam, gdzie akurat byli potrzebni. Cała uroczystość odbywała się w Radwanowicach, a wśród zaproszonych gości  była Pani Anna Dymna; aktorka i założycielka Fundacji „ Mimo Wszystko”.  Pani Ania gratulowała nam naszych działań i zachęcała do dalszej pracy na rzecz potrzebujących. Sama o sobie mówi, że też jest Wolontariuszką , bo warto pomagać !

 

 

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu:

Anna Korzonek

Barbara Kuska

 

Dzień Dziecka dla Niepełnosprawnych.

4 czerwca 2012 w Radwanowicach Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Zabierzowie, pedagodzy szkolni, oraz Świetlica Terapeutyczna przy Fundacji im. Brata Alberta zorganizowała osiemnasty już raz spotkanie dla dzieci i ich rodziców.

Na terenie fundacji rozłożony był ogromny namiot ze sceną, na której odbywał się program artystyczny: występował młodzieżowy zespół z Niepołomic, gimnazjaliści z Rudawy, panie z „Manufaktury zdrowia” oraz solista Paweł Baran.

Prezes Fundacji im. Brata Alberta , ksiądz Tadeusz Isakowicz - Zaleski życząc wszystkim wesołej zabawy wspomniał historię powstania fundacji.

Obecna na uroczystości p. Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan ciepło mówiła o atmosferze tych spotkań, dzieciom sprawiła miłą niespodziankę w formie kosza pełnego łakoci, zabawek i upominków.

Na spotkaniu obecna była znana aktorka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” p. Anna Dymna.

Miłą niespodziankę sprawia obecnym czytając wierszyk J. Brzechwy „Jajko”, w krótkim czasie pokazała co znaczy kunszt aktorski, mieszcząc cały teatr w jednej osobie.

Na spotkaniu byli również obecni zaproszeni pozostali goście: dyrektor GZEAS-u p. Janina Wilkosz, inspektor ds. Profilaktyki p. Elżbieta Skwarczek, kierownik GOPS – p. Stanisław Myjak, wicedyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” p. Maja Jaworska, dyrektor Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach p. Anna Stokłosa, dyrektor Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach  p. Barbara Latała, kierownik warsztatów i sekretariatu Zarządu Fundacji im. Brata Alberta p. Małgorzata Urbanik,

Spotkanie prowadzili dyrektor poradni Joanna Hanusz oraz kierownik świetlicy terapeutycznej Arkadiusz Tomasiak.

Po występach artystycznych piękna pogoda umożliwiła wszystkim udział w pikniku. Grillowane kiełbaski, pyszne słodkości smakowały znakomicie w pięknej scenerii przyrody w Radwanowicach. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w kościele – razem z księdzem Markiem Holotą.

Dzieci i rodzice byli urzeczeni urodą i spokojem tego szczególnego miejsca w Radwanowicach.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom, dzięki którym mogło się odbyć to spotkanie.

 

 Joanna Hanusz

 

 

 

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej