Święto Niepodległości 2012

14-11-2012

| Środa

Kolejny raz uczniowie szkół z terenu Gminy Zabierzów włączyli się w inicjatywę Marszałka Województwa Małopolskiego „Młodzież pamięta”, tym razem w 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem tego przedsięwzięcia jest wzmacnianie tożsamości narodowej oraz budowanie wśród młodzieży naszego województwa postawy patriotycznej. Projekt „Młodzież pamięta”, polega na rozpowszechnianiu symboli patriotycznych (chorągiewek w barwach narodowych, śpiewników polskich pieśni patriotycznych, okolicznościowych plakatów, ulotek i nalepek) i włączaniu się w lokalne uroczystości. Organizatorem akcji jest Młodzieżowy Ośrodek Edukacji Obywatelskiej oraz Małopolskie Centrum Edukacji.

W Gminie Zabierzów listopadowe uroczystości rozpoczęły się 9 listopada 2012 r. od złożenia kwiatów pod pomnikami Bohaterów Narodowych i uroczystych, patriotycznych apeli w szkołach. 11 listopada delegacje szkół i poczty sztandarowe oraz harcerze, uczestniczyli w Mszach Świętych za Ojczyznę w kościołach parafialnych. Wieczorem obyła się patriotyczna lekcja śpiewania się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Wspólny śpiew pieśni patriotycznych urozmaicany był przez kustosza Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, ciekawą lekcją historii Polski z okresu walk o niepodległość.

Święto 11 listopada jest okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania i chóralnego śpiewu pieśni patriotycznych. Taka forma jest bardzo dobrą lekcją patriotyzmu dla naszych dzieci. Zapraszam do Państwa do rodzinnego włączania się w obchody Święta Niepodległości w następnym roku.

 Janina Wilkosz 

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej