Nowy rok szkolny w Gminie Zabierzów

05-09-2011

| Poniedziałek

1 września w Szkole Podstawowej w Kobylanach odbyła się gminna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012, na którą oprócz społeczności szkolnej, przybyli liczni goście, na czele z Wójtem Gminy Zabierzów panią Elżbietą Burtan. Obecni byli też Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego pani Janina Wilkosz, Radni Gminy Zabierzów: pan Andrzej Krawczyk, pan Jerzy Cywicki, pani Maria Dziobek, pan Henryk Krawczyk, pan Kazimierz Kapelan radny i sołtys wsi Kobylany, Proboszcz tutejszej parafii ks. Józef Iwulski, Przedstawiciel Kółka Rolniczego p. Krzysztof Skrzypek, Przedstawicielka Koła Gospodyń wiejskich p. Halina Tarnowska. Wśród gości nie zabrakło także rodziców uczniów. Uroczystość połączona była z otwarciem i poświęceniem szkolnego placu zabaw, powstałego w wyniku realizacji rządowego projektu „Radosna Szkoła”, współfinansowanego przez Gminę Zabierzów, aby szkoła stała się przyjazna dla najmłodszych dzieci.

Dzień ten rozpoczął się uroczystą Mszą Święta w Kościele Parafialnym w Kobylanach. Następnie nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przybyli na uroczystość goście, podążając za pocztem sztandarowym, udali się na plac zabaw, gdzie przedstawiciele władz Gminy Zabierzów na czele z Panią Wójt oraz przedstawiciele społeczności szkolnej, dokonali przecięcia wstęgi, a ksiądz proboszcz Józef Iwulski poświęcił nowo otwarty plac zabaw.

Po przejściu do szkoły, pani Dyrektor Barbara Wiecheta, przywitała wszystkich uczestników uroczystości, życząc dzieciom dobrego roku, nauczycielom wielu sukcesów w pracy, podziękowała Pani Wójt oraz radnym Gminy Zabierzów za aktywne wspieranie pracy szkoły w różnych jej obszarach, a przede wszystkim za podjęte działania, które umożliwiły realizację placu zabaw dla dzieci. Nie zabrakło też życzeń od gości, a pani Wójt życząc wszystkim wspaniałego, pełnego dobrych wrażeń roku przypomniała, że otwarty plac zabaw w Kobylanach jest 4 placem wybudowanym przez gminę w ramach programu Radosna Szkoła, a z innych środków zewnętrznych i własnych gmina wybudowała już kilka placów zabaw i będą czynione starania o dalsze miejsca zabawy i rekreacji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Goście z dużym zainteresowaniem i rozbawieniem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież. Nie zabrakło w nim wakacyjnych, słonecznych wspomnień i piosenek, ale też planów i oczekiwań na nowy, rozpoczynający się rok szkolny. 

Po występie odbyło się spotkanie władz gminy z pracownikami szkoły. Ten dzień, pełen wrażeń, był niewątpliwie najradośniejszy dla najmłodszych uczniów, którzy od razu mogli korzystać z licznych atrakcji placu zabaw. 


Barbara Wiecheta

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej