III TRIADA 2011

07-10-2011

| Piątek

Towarzyski Turniej Świetlic Środowiskowych Gminy Zabierzów pod hasłem "Jan Paweł II wychowawca dzieci i młodzieży". Wychowawcy Świetlic Środowiskowych oraz Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ze środków Gminy Zabierzów i Kraków AIR PORTU w Balicach, przy wsparciu organizacyjnym Rogatego Rancza, zorganizowali zakończenie III TRIADY gminnej.

W tym roku poświęcona ona była naszemu wielkiemu Rodakowi Papieżowi Janowi Pawłowi II, w roku jego Beatyfikacji.

Stanisław Konarski powiedział: ”Dokładajcie wszelkich starań, kształcąc: Serce - cnotami, Umysł – naukami, Ciało – ćwiczeniami”… i takie właśnie jest założenie TRIADY gminnej.

Turniej składał się z 3 części:
Część 1 „ ŚWIĄTYNIA- serce” 

Czas trwania: luty- maj, polegała na przygotowaniu 1 pracy spośród: 
1. Albumu 
2. Prac plastycznych różną techniką
3. Plakatów
4. Prezentacji multimedialnych, wszystkie związane z życiem i działalnością Jana Pawła II. 

W tej części wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Dorynek ze świetlicy w Kleszczowie za portret Jana Pawła II wykonany haftem krzyżykowym, Aleksandra Szeleźnik ze świetlicy w Bolechowicach za wykonanie popiersia Jana Pawła II oraz Karolina Dziedzic ze świetlicy w Więckowicach za przygotowanie prezentacji multimedialnej o naszym Papieżu.

Część 2 „TEATR- umysł” 

Czas trwania: luty- maj 
1.Spektakl teatralny 

Ta część traktowana jest jako pozszerzenie rozwoju artystycznego uczestników. W tym roku były to spektakle poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Część 3 „STADION- ciało” 
Czas przeprowadzenia: maj/ czerwiec 

Były to konkurencje sportowe takie jak: bieg na 60 m i 100m, skok w dal, trójskok, rzut piłką lekarską, rzutki, bieg z przeszkodami na 500 m w tym 5 przeszkód, 2bój, wyścigi rzędów, Każda konkurencja sportowa była sędziowana przez trenera klubowego lub instruktora. 

Uczestnicy otrzymali medale z wizerunkiem Jana Pawła II, drużynom wręczono puchary, a wszyscy mogli posilić się po wyczerpujących zawodach sportowych.

We wrześniu 2011 roku ,odbyło się podsumowanie III Towarzyskiego Turnieju Świetlic Środowiskowych Gminy Zabierzów. I miejsce w punktacji ogólnej i Puchar przechodni Wójta Gminy Zabierzów zdobyli uczestnicy zajęć ze świetlicy środowiskowej w Niegoszowicach, II miejsce zajęła świetlica z Zabierzowa, a III świetlica z Aleksandrowic. Wszystkie świetlice otrzymały bon wstępu do wybranego muzeum krakowskiego. W czasie imprezy podsumowującej całoroczne zmagania było dużo zabawy, radości i miłych niespodzianek oraz poczęstunek. 

Ogółem w zakończeniu III Triady świetlic środowiskowych w Rogatym Ranczo w Zabierzowie, wzięło udział około 220 uczestników zajęć w świetlicach środowiskowych.


III turniej to już można powiedzieć tradycja, która wpisała się w historię naszej Gminy. Myślę, że obok radości spotkania się dzieci i młodzieży ze wszystkich miejscowości naszej Gminy, nawiązanych przyjaźni, rozwoju w różnych sferach życia tych młodych ludzi ważną, a może najważniejszą sprawą jest integracja i umiejętność współpracy oraz konstruktywnej rywalizacji naszej młodzieży, która miejmy nadzieję zaowocuje w dorosłym ich życiu i w ich działalności samorządowej.


Janina Wilkosz

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej