Gminny Dzień Edukacji Narodowej

24-10-2011

| Poniedziałek

14 października 2011 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Balicach odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Organizatorem spotkania przedstawicieli oświaty publicznej i niepublicznej w Gminie Zabierzów, był Gminny Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół w Zabierzowie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Balicach oraz Rada Rodziców szkoły. Tradycyjnie już Pani Wójt Elżbieta Burtan, zaprasza Przedstawicieli środowiska oświatowego na uroczyste spotkanie. Jest to okazja do wzajemnych podziękowań za miniony rok współpracy i nagrodzenie przez Wójta Gminy tych nauczycieli i dyrektorów, którzy wyróżniają się w swojej pracy, są aktywni, obdarzeni szacunkiem środowiska i mają wysokie osiągnięcia w sferze zawodowej.

W tym roku, w imieniu Wójta Gminy Pani Elżbiety Burtan nagrody wręczał zastępca Wójta Pan Wojciech Burmistrz, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Kwaśnik i Dyrektor GZEAS Pani Janina Wilkosz. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Radnych Gminy Pan Tadeusz Jojczyk, Pan Janusz Świątek, Pan Andrzej Kaczmarczyk, Społeczny Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Edukacji Pan Marek Janas, Dyrektorzy placówek samorządowych, przedstawiciele placówek niepublicznych i nagrodzeni nauczyciele. Szkoła w Balicach reprezentowana była przez Dyrektora Andrzeja Wszołka, Nauczycieli, Samorząd Uczniowski i Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agatę Arlet- Głowacką, która jest równocześnie autorką zdjęć z tej uroczystości.

Uczniowie wykazali się swoimi nieprzeciętnymi zdolnościami aktorskimi prezentując bardzo zabawny kabaret oraz muzycznymi, prezentując zespołowo utwory muzyczne na cymbałkach oraz indywidualnie utwory muzyczne na akordeonie. Nad oprawą artystyczną czuwały nauczycielki z ZSP w Balicach Pani Jadwiga Kapołka i Pani Ewa Nowotarska.

Nagrody Wójta w tym roku otrzymali: Panie Marta Dudek, Elżbieta Dąbrowska, Joanna Hanusz, Halina Kodura, Beata Kęder, Jadwiga Kołodzińska, Elżbieta Koźbiał, Jolanta Syrek, Barbara Wiecheta, Panowie Paweł Miłobędzki, Andrzej Wszołek, Panie Baranik Liliana, Danielak Aldona, Dela Katarzyna, Grygny Marzena, Lorek- Żarnowska Anna, Mitońska Alicja, Mrugacz Iwona, Nobis Elżbieta, Olek Iwona, Piekielniak Dorota, Rochon Maria, Szarawa- Knap Barbara, Turnau Iwona, Wardęga Ewa i Wartalska Beata. Przedszkola niepubliczne reprezentowane były przez Panie Beatę Stankowską, Martę Puchałę, Izabelę Kącik, Patrycję Krasowską i Pana Mariusza Kącik. Szkoły niepubliczne reprezentowali: Panie Bogusława Mysiorska- Wolny, Anna Stokłosa, Maria Czekaj i Pan Piotr Milczanowski.

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. 

Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teacher's Day) pod patronatem UNESCO obchodzony jest w dniu 5 października. Dzień ten proklamowany został w 1994 roku, na pamiątkę podpisania w 1966 r. „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania. W Polsce od 1997 roku, w dniu 5 października również jest obchodzony Światowy Dzień Nauczyciela, przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwo wyższe.


Janina Wilkosz

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej