Gimnazjum w Zabierzowie zrealizowało projekt programu Kraków Airport

04-11-2011

| Piątek

Przez kilka ostatnich miesięcy zabierzowskie gimnazjum realizowało projekt pod nazwą: Przystosowanie sal w Gimnazjum im. J. Matejki w Zabierzowie do nowoczesnego nauczania języków obcych. Był to projekt, który uzyskał akceptację - i co za tym idzie dotację finansową od lotniska Kraków Airport w ramach programu grantowego WSPIERAMY SĄSIADÓW. Miał on na celu przebudowę i modernizację niektórych sal lekcyjnych tak, aby powstały niewielkie pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia lekcji języków obcych z wykorzystaniem wielofunkcyjnego sprzętu technicznego. Dzięki funduszom wygospodarowanym przez szkołę udało się przeprowadzić w okresie wakacyjnym remont, w efekcie którego powstały odpowiednie sale oraz niewielki gabinet dla nauczycieli języków obcych. Natomiast z pieniędzy otrzymanych od Kraków Airport sfinansowano zakup i montaż rolet okiennych i umeblowanie gabinetu. Wiele elementów wyposażenia sali i gabinetu zdobytych zostało dzięki uczestnictwu szkoły w programie Comenius w latach 2008-2010 oraz od prywatnych sponsorów, zwłaszcza rodziców uczniów z klas językowych. Rada Rodziców przyczyniła się również do odpowiedniego urządzenia tej sali poprzez zakup nowoczesnej tablicy multimedialnej. 

W dniu kończącym realizację projektu, tj. 25 października 2011 r. odbyła się w gimnazjum w Zabierzowie lekcja pokazowa języków angielskiego i niemieckiego, na której obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy, lotniska Kraków Airport oraz grona pedagogicznego. Nie była to typowa lekcja szkolna, lecz raczej pokaz metod i sposobów nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i środków technicznych. Nauczycielki prowadzące pokaz, a zarazem autorki projektu: Anna Brudkiewicz, Renata Pędrys i Ewa Wardęga zaprezentowały jak można ciekawie przeprowadzić lekcję, mając do dyspozycji takie narzędzia, jak komputer ze stałym łączem internetowym, rzutnik i tablicę multimedialną. Pokazana została praca z filmem w wersji oryginalnej, wykorzystanie na lekcji obcojęzycznych stron internetowych, prowadzenie zajęć za pomocą podręcznika interaktywnego oraz metoda multimedialnej prezentacji uczniowskiej. 

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy IIA z poszerzonym programem języków obcych, którzy wykazali się świetną znajomością obu języków i bez problemu dali sobie radę nawet z bardzo trudnymi zadaniami. Obserwującym lekcję gościom bardzo się ona podobała. Wszyscy byli zachwyceni poziomem znajomości języków zabierzowskich gimnazjalistów oraz biegłością i kompetencją nauczycielek w dziedzinie wykorzystania technik komputerowych w procesie nauczania. Szczególny zachwyt gości wzbudziła tablica multimedialna zakupiona przez Radę Rodziców. Jest ona wielofunkcyjna i uniwersalna, dzięki czemu można ją wykorzystywać do bardzo wielu ciekawych ćwiczeń. 


Ewa Wardęga

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej