Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Wizyta robocza na Węgrzech -WORKING MEETING

18-11-2011

| Piątek

Od 22 do 28 pażdziernika 2011 r. uczestniczyłyśmy w pierwszym tzw. roboczym spotkaniu nauczycieli z partnerskich szkół z Wegier , Anglii i Polski w ramach europejskiego programu Sokrates COMENIUS. pt. „GWIAZDY NA EUROPEJSKIM NIEBIE”. Spotkanie odbyło się w miejscowości NYIREGYHAZA na Węgrzech. Jego celem było poznanie się i zintegrowanie osób odpowiedzialnych za realizację projektów w swojej szkole, zaplanowanie dalszej pracy, a także doskonalenie umiejętności językowych.

Koordynatorem projektu jest nasza szkoła. To właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie optymalnych warunków pracy tak, aby wszystkie działania projektowe były precyzyjnie przygotowane i wykonane zgodnie z kalendarzem działań.
Zespół projektowy naszej szkoły stanowią nauczyciele edukacji początkowej; Grażyna Prusak, Lidia Kubica, Jolanta Sendor – Rojek, Beata Wilczyńska . Zakładamy, iż nasi uczniowie zaangażowani w pracę , będą lepiej zmotywowani do poznawania europejskich kultur, stosowania wiedzy i umiejętności w zakresie nowych technologii informacyjnych, posługiwania się językiem angielskim w trakcie korespondencji i spotkań z kolegami z innych krajów. Dzięki temu projektowi, uczniowie ze wszystkich krajów staną się osobami bardziej kompetentnymi do demokratycznego i mądrego partnerstwa z innymi ludźmi bez względu na płeć, religię i narodowość.

Nauczyciele i uczniowie przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie. Na spotkaniach z nauczycielami mieliśmy okazję na wymianę doświadczeń związanych z systemami edukacyjnymi w poszczególnych krajach i szkołach, rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach w organizacji działań edukacyjnych na poszczególnych etapach nauki, poznaliśmy budynek szkolny i jego zaplecze, rozmawialiśmy z uczniami i ich rodzicami . Uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej, języka angielskiego a także historii. Wspólnie z uczniami uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych , na których podjęliśmy próbę zaprojektowania maskotki projektu. To była pierwsza lekcja rozwijająca umiejętność relacji opartej na tolerancji i zrozumieniu. Na kolejnych spotkaniach zespołu „nauczycieli Comeniusa” zapadły decyzje dotyczące zadań dla poszczególnych szkół, zasad realizacji projektu, sposobów komunikowania się, wymiany informacji i wypracowanych produktów. Dokładnie przeanalizowaliśmy każdy krok naszych działań, aby nasza praca obfitowała nie tylko w zdobywanie nowej wiedzy, ale także była radosnym przeżyciem i doświadczeniem, by przynosiła satysfakcję tak dzieciom jak i nauczycielom, rozwijała kreatywność i eliminowała bariery pomiędzy ludźmi. Dużo czasu poświęciliśmy na ustalenie końcowego kształtu projektu oraz poszczególnych etapów, które musimy przebyć wraz z uczniami w tym roku szkolnym. Podjęliśmy też decyzję dotyczącą terminów i organizacji kolejnych spotkań roboczych w poszczególnych krajach.

Wizyta w szkole w NYIREGYHAZA była dla nas kolejnym, inspirującym doświadczeniem edukacyjnym. Mamy nadzieję, że tytuł programu GWIAZDY NA EUROPEJSKIM NIEBIE znajdzie swoje odbicie w postawach uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich osób, które zechcą włączyć się do wspólnej pracy. Będziemy dążyć do tego, by każdy z nas mógł powiedzieć ; -”Tak jestem gwiazdą, bo bije ode mnie światło tolerancji, kultury, wiedzy, umiejętności rozumienia innych oraz współdziałania”. 


COMENIUS TEAM

Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Zabierzowie
zredagowała – Jolanta Sendor –Rojek

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej