Promocja zdrowia- alternatywne formy spędzania czasu

24-01-2012

| Wtorek

W ramach projektu „Promocja Zdrowia”, Gmina Zabierzów wychodzi z inicjatywą przeprowadzenia (w pierwszej połowie lutego b.r.) badań, mających na celu sprawdzenie prawidłowości postawy ciała czwartoklasistów uczęszczających do szkół w obrębie Gminy Zabierzów. Wczesne wykrycie wad postawy zwiększy efektywność prawidłowej korekcji i ewentualnej rehabilitacji. Gmina Zabierzów kładąc nacisk na zdrowie swoich najmłodszych mieszkańców, nie tylko finansuje zajęcia pływania dla uczniów klas I- III szkół podstawowych, ale również w ogromnym wymiarze dofinansowuje wiele innych form rekreacyjno-sportowych. 

W tym roku idzie o krok dalej, nie tylko finansuje w 100% badania diagnostyczne dla wszystkich uczniów klas czwartych, ale stwarza również realną szansę poprawy postawy u dzieci, poprzez częściową refundację zajęć rehabilitacyjno-korekcyjnych. Czwartoklasiści, którzy w zeszłym roku byli objęci kursem nauki pływania, już są na to gotowi. 

Badania wykorzystujące nowoczesną aparaturę diagnostyczną zostaną przeprowadzone we wszystkich szkołach podstawowych gminy, a zajęcia rehabilitacyjno-korekcyjne odbywać się będą w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie, w okresie od marca do czerwca 2012 r. 

Środowisko wodne jest najbardziej korzystne w korektywie wad postawy, toteż większość zaplanowanych zajęć odbywać się będzie w wodzie, a uzupełnieniem będą ćwiczenia na lądzie. 

Na zakończenie I edycji projektu, wszystkie dzieci otrzymają zalecenia dotyczące indywidualnej ścieżki dalszego postępowania korekcyjnego. Całkowity koszt Gminy Zabierzów na ten jakże ważny i potrzebny projekt wynosi 10 000zł.


Dariusz Osoliński

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej