Warsztaty przyrodnicze w Rząsce

22-10-2019

| Wtorek

”Lichens as bioindicators of air purity” – warsztaty przyrodnicze w Rząsce

W celu propagowania świadomości ekologicznej oraz troski o ochronę środowiska, w Szkole Podstawowej w Rząsce 11. października 2019 roku odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. ”Lichens as bioindicators of air purity (Porosty jako bioindykatory czystości powietrza)".

Inicjatorem i koordynatorem warsztatów była pani Romana Danak, nauczyciel języka angielskiego i biologii dwujęzycznie w naszej szkole.

Warsztaty były elementem realizowanych przez nas projektów rozwijających dwujęzyczność: projektu Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching oraz projektu Erasmus+ „CLIL w mojej klasie”.

Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach wraz z nauczycielem - koordynatorką projektu English Teaching panią Anetą Miszczyńską.

Warsztaty prowadzili uczniowie klasy dwujęzycznej VIIb z naszej szkoły, którzy uczą się biologii po angielsku. Po zajęciach nikt nie miał wątpliwości, jak można w prosty sposób monitorować stopień zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem siarki. Pomagają w tym porosty -  niepozorne i mało zauważalne organizmy, jednakże ich występowanie lub brak, daje jasny przekaz dotyczący jakości naszego powietrza.

Było to pierwsze spotkanie otwierające cykl warsztatów. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, koordynatorowi i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kluczach. Bardzo cieszymy się ze współpracy, która daje nam możliwość inspiracji i rozwoju działań mających na celu kształcenie kompetencji kluczowych naszych uczniów.

Monika Musiał-Taźbirek
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząsce

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej