Festiwal Piosenki Dziecięcej MAŁOLAT 2019 - W ŚWECIE BAŚNI

18-12-2019

| Środa

12. grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Brzeziu odbył się XI. Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Małolat 2019 – W świecie baśni”, którego celem było umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich zdolności muzycznych i wdrażanie ich do aktywnego udziału w życiu kulturalnym.

W festiwalu wzięli udział uczniowie klas 1-3 ze  szkół podstawowych z Gminy Zabierzów: z Balic, Bolechowic, Brzezia, Nielepic, Rząski i Zabierzowa. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Pani Janina Wilkosz – Dyrektor GZEAS w Zabierzowie, Pan Paweł Miłobędzki dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeziu, Pani Anna Śliwa - skrzypaczka, Pan Wiesław Czajowski sołtys wsi Brzezie, Pan Michał Całek organista i dyrygent. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych. Dzieci były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I zwyciężyła Zofia Piątkowska ze Szkoły Podstawowej w Rząsce, II. miejsce zajęła Lena Urbanik ze Szkoły Podstawowej z Nielepic a III. miejsce Zuzanna Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu. W kategorii klas II zwyciężyła Liliana Bafia ze Szkoły Podstawowej z Bolechowic, II. miejsce zdobyła Larissa Piekarska ze Szkoły Podstawowej w Rząsce, III. miejsce Magdalena Wieloch ze Szkoły Podstawowej w Balicach. W najstarszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Zofia Świątek ze Szkoły Podstawowej z Bolechowic, II. miejsce zajęła Alicja Firek ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach a III miejsce zajęła Lena Ciołczyk ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach.

Wszyscy mali piosenkarze otrzymali dyplomy, drobne upominki za udział w konkursie a laureaci zostali wyróżnieni statuetką „Złotego klucza wiolinowego”. Nagrody, które zostały wręczone uczestnikom ufundowali: Firma Rekma z Brzezia, Firma Roda z Brzezia, Firma Multiprojekt Automatyka z Krakowa, Firma Lewiatan z Ujazdu oraz pani Anna Pędrys. Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Zarówno uczestnicy, jak i widzowie dobrze się bawili, dowodem tego jest zapowiedź udziału uczestników w kolejnym festiwalu. Organizatorzy festiwalu Dorota Dziedzic, Ewelina Sioła i Beata Snopkiewicz serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli i uświetnili imprezę swoją obecnością i zaangażowaniem w jej przebieg, w szczególności jury za wyłonienie laureatów oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Dziękujemy też  wykonawcom za wprowadzenie do „muzycznego świata baśni”. 

Zdjęcia: Beata Snopkiewicz
Tekst: Dorota Dziedzic

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej