Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Rząsce

25-06-2020

| Czwartek


W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła  do konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego IV edycji programu „Być jak Ignacy”. Odkryj tajemnice nauki. Organizatorem i sponsorem konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.Powstało koło naukowe o nazwie „Sówki mądre główki”, którego opiekunem była pani Jadwiga Baściuk – wychowawca świetlicy.

W czwartej edycji programu odkrywaliśmy tajemnice nauki, cofając się do czasów wybitnych polskich naukowców i wynalazców. Pierwszą bohaterką była Stanisława Adamowiczowa - lekarka i specjalistka zdrowia publicznego. Drugim naukowcem był Jan Czochralski - odkrywca metody pomiaru szybkości krystalizacji metali, jego metoda przyczyniła się do powstania mikroprocesorów. Trzecią postacią był Mieczysław Bekker - twórca łazika księżycowego wykorzystywanego w misjach Apollo 15, 16 i 17. Czwarty naukowiec to Józef Hofmann, wybitny pianista, kompozytor i wynalazca, autor ponad 70 wynalazków!

Każdemu z naukowców poświęcony był jeden blok tematyczny, po realizacji którego opiekun koła naukowego sporządzał sprawozdanie. Najlepsze prace z poszczególnych etapów umieszczane były na portalu Facebook fundacji. Tam podlegały ocenie publiczności w postaci głosowania.

Cały konkurs wieńczyła praca końcowa w formie dowolnej pracy twórczej powiązanej tematycznie z dokonaniami naukowców, o których mowa wyżej. Praca została wykonana w warunkach zdalnych z niemałym zaangażowaniem rodziców. Na jej jakość wpłynęła aktywna pomoc pani Joanny Caputy – również wychowawcy świetlicy.

Dnia 23.06.2020 na profilu fundacji portalu Facebook odbyła się gala finałowa konkursu na której zostali ogłoszeni zwycięzcy IV edycji programu „Być jak Ignacy”. Odkryj tajemnice nauki. Nasza szkoła, dzięki całorocznej pracy koła naukowego „Sówki mądre główki”, wsparciu rodziców oraz pracy i determinacji wyżej wymienionych nauczycieli, otrzymała tytuł  Naukowej Szkoły Ignacego w województwie małopolskim oraz nagrodę pieniężną. 

Lista nagrodzonych szkół i gala finałowa online TUTAJ

Jadwiga Baściuk
Nauczyciel

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej