Otwarcie placu zabaw "Radosna Szkoła" oraz ślubowanie klas I w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Zespole Szkół w Rudawie

13-11-2012

| Wtorek

W dniu 7 listopada 2012 roku w szkole podstawowej w Rudawie odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw oraz ceremonia ślubowania uczniów klas I. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia obiektu przez proboszcza Andrzeja Badurę oraz przecięcia wstęgi przez Władze Gminy i Szkoły. Plac zabaw został wybudowany z funduszy  gminnych i rządowych.                                                        

 

W roku 2012 Gmina Zabierzów wybudowała 2 kolejne place zabaw, przy szkołach w Bolechowicach i Rudawie. Tym sposobem wszystkie samorządowe szkoły podstawowe w Gminie są wyposażone w przyszkolne place zabaw i miejsca zabaw w budynkach szkół.

 

Dalsza część spotkania odbyła się na terenie szkoły. Dostojnych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli  serdecznie powitała  dyrektor szkoły p. Jadwiga Kołodzińska. Wśród zaproszonych znaleźli się: wójt gminy Zabierzów p. Elżbieta Burtan, dyrektor GZEAS p. Janina Wilkosz, proboszcz Andrzej Badura, p. Janusz Proniewski – nadzorujący budowę placu zabaw, sołtysi – p. Edward Gędłek (Rudawa), p. Andrzej Kaczmarczyk (Pisary), p. Jan Szczepański  (Brzezinka), p. Edward Machlowski (Niegoszowice).

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej przedstawili  program artystyczny. W trakcie przedstawienia uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń pani Marzeny Czepiec oraz pani Beaty Adamskiej wykonywali różnorodne polecenia, aby zasłużyć na miano ucznia: śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, grali na instrumentach perkusyjnych,  wykonywali zadania przyrodnicze i ortograficzne. Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z obszarów znajomości j. polskiego, przyrody, wiedzy o Polsce i jej symbolach, dobrego zachowania i innych. Znajomość ta była potwierdzana gromkimi brawami. Uczniowie egzamin zdali bezbłędnie, w związku z czym zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor. Przyrzekli być dobrymi członkami społeczności uczniowskiej i godnymi Polakami.

 

Po ślubowaniu w imieniu zaproszonych gości do zgromadzonych zwróciła się p. Elżbieta Burtan, życząc uczniom wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy. Miłym dla wszystkich zaskoczeniem było niecodzienne podziękowanie uczniów i nauczycieli szkoły w Rudawie za piękny, kolorowy i bezpieczny plac zabaw. Podziękowanie złożone na ręce Pani Wójt, wyrażone zostało wierszem załączonym pod niniejszym tekstem. Autorem wiersza jest nauczyciel szkoły p. Grzegorz Czepiec. Po skończonym ślubowaniu Goście oraz dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Uroczystość ta była dla wszystkich ogromnym przeżyciem, które pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich rodziców.

                                                                              Beata Adamska

                                                                          Nauczyciel SP w Rudawie

 

Wiersz z okazji otwarcia placu zabaw

Rudawa 2012 r.

 

Dzieci lubią się bawić  –  radośnie i wesoło
Lecz gdzie to robić mamy  - odpowiedz nam szkoło?
By było bezpiecznie i przyjaciół wielu
Więc gdzie się można bawić miły nauczycielu?

Martwi się Dyrekcja, wraz z nią grono całe
Jak problem rozwiązać, gdy zasoby małe?
Trzeba działać szybko, nim ten rok przeminie,
Może nam pomogą w Zabierzowskiej Gminie?

Pani Wójt odpowie  –  grosza nie poskąpię
O nowy plac zabaw do Rady wystąpię.
Choć szaleje kryzys i budżet się chwieje,
To dzieci z Rudawy mogą mieć nadzieję.

Plac już piękny stoi –  dziękujemy szczerze,
Jutro nasza pani nas tutaj zabierze.
Regulamin przeczyta, o rozwadze powie
I przypomni zasadę  –  najważniejsze jest zdrowie!

 

Grzegorz Czepiec
Nauczyciel SP w Rudawie

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej