Festiwal Matematyki

21-06-2019

| Piątek

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie na Festiwalu Matematyki w Krakowie.

W dniu 14. czerwca 2019 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, odbył się Festiwal Matematyki. Uczestniczyli w nim uczniowie kilku szkół z terenu Krakowa oraz spoza Krakowa. Z naszej szkoły uczestnikami byli uczniowie z klas 8a, 8b, 3a gimnazjum i 3b gimnazjum, łącznie 27 uczniów. Opiekunami uczniów były nauczycielki matematyki: Anna Ochel, Jagoda Klisiewicz-Miki oraz Dorota Baniak.

Festiwal był uroczystym zakończeniem zrealizowanego projektu pod nazwą "Eksploratorium Twórczej Matematyki". Zajęcia na Festiwalu trwały od godziny 9.00 do 15.30. Uczniowie byli podzieleni na kilka grup, które miały zajęcia z pracownikami naukowymi Uniwersytetu w kilku salach równocześnie. 

Grupa naszych uczniów wysłuchała dwóch wykładów: "Kości zostały rzucone" pana Karola Gryszki oraz "Od geometrii euklidesowej do teorii wszystkiego" pana Tomasza Szemberga. Oprócz wykładów były też warsztaty o liczbach zespolonych, tworzeniu prostej Eulera w programie komputerowym Geogebra, tworzeniu liczb za pomocą działań i czerech czwórek czy też turniej gry planszowej Hex.
Podczas tych kilku godzin uczniowie mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami, o których zwykle nie mają okazji usłyszeć na lekcjach matematyki.

Tekst: Dorota Baniak
Zdjęcia: Anna Ochel

Galeria zdjęć

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej